Reisijatüübid

Erivajadustega reisijad

Rasedad reisijad

Soovitused lapseootel reisijale:

  • piletit ostes tuleb esitada raseda kaart või muu sellekohane arstlik dokument
  • raseduse 34.-35. nädalal lennates tuleb esitada raseda kaart. Kogu lennu ühegi osa lennuaeg ei tohi olla pikem kui 4 tundi. Arst peab väljastama raseda kaardi mitte varem kui 10 päeva enne väljalendu. Kaardil peab olema märgitud rasedusnädalate arv ning arst peab kinnitama, et rasedal on lubatud lennata.
  • rasedatel ei ole lubatud lennata 36. või enamal rasedusnädalal. Seega peab ka tagasilend toimuma enne 36. rasedusnädalat.

Vastsündinud

Vastsündinud (kui tegemist on õigeaegselt sündinud lapsega) lapsega ei lubata lennata seitsme (7) esimese päeva jooksul.

Estonian Air ei paku inkubaatori transportimise teenust.

Pimedad ja kurdid reisijad

Estonian Air pakub võimalust tellida saatja, kes abistab erivajadustega reisijat pardale minekul ning tulekul. Teenus on tasuta. Teenuse tellimise soovist tuleb informeerida piletimüügi agenti, oma reisibürood või Internetist tellides tuleb täita vastav väli.

Lisakoht korpulentsele reisijale (vabade kohtade olemasolul)

Tasuta lisaistme tellimine korpulentsele reisijale. Teenuse tellimise soovist tuleb informeerida Estonian Airi piletimüügi agenti või oma reisiagenti.

Lisakoht

Estonian Airi lendudele on võimalik osta lisa istekoht, lisakohal on samad tingimused, mis reisija kehtival piletil. Teenus on mõeldud reisijale, kes soovib suuremat privaatsust ja mugavust. Lisa istekoha tellimiseks võta ühendust Estonian Airi klienditoega.

Eritoit

Paindliku turistiklassi ja äriklassi piletiga reisijatel on võimalus vähemalt 24 tundi enneväljalendu tellida eritoitu (taimetoit kas piimatoodetega või ilma, laktoosivaba ja rasvavaba toit, lastetoit jne). Eritoitu saab tellida piletiostu ajal. Eritoidu lisamine olemasolevale tellimusele toimub pileti ostu ajal.

NB! Eritoidu tuleb tellida vähemalt 24 tundi enne väljalendu.

Ratastooli vajavad reisijad

Tallinna lennujaamas teenindab liikumispuudega reisijaid AS Tallinna Lennujaam.

Reisijad, kes vajavad lennujaamas liikumiseks ratastooli, võivad selle tellida ka Estonian Airi klienditoe kaudu telefonil +372 6401 160 (kõne on tasuta, millele lisandub kohaliku operaatori kõnetasu) või oma reisibüroost. Ratastooli transpordi (ratastooli transportimine on liikumispuudega reisijale tasuta) saab samuti vormistada nii Estonian Airi klienditoe kaudu kui ka oma reisibüroos.


https://www.iVisa.com